Rodzima firma Enix w modelach grzejników Plain postawiła na zupełną surowość i minimalizm, wykazując się przy tym nie lada odwagą – ryzyko przy tego typu projektach jest takie, że finalny produkt będzie po prostu nieciekawy i brzydki.

Projektanci Enix jak zwykle jednak stanęli na wysokości zadania, idealnie balansując pomiędzy klasyczną elegancją, a fabryczną surowością. W ten sposób powstały dwa warianty grzejnika Plainpoziomy i pionowy. Warto przyjrzeć się ogólnym zaletom grzejników płytowych. Przede wszystkim, znacznie ułatwiają utrzymanie w czystości, dzięki zupełnie gładkiej, jednoelementowej powierzchni. Płaska płyta czołowa stanowi też świetne tło dla osób lubiących eksperymentować z designem i wystrojem wnętrz – z pewnością nie narzuci żadnego konkretnego stylu, pozostawiając całkowitą dowolność.

Model pionowy Plain występuje w czterech wariantach, jako typ 11, typ 20, typ 21 i typ 22, które różnią się przede wszystkim grubością ale również mocą grzewczą, rozmieszczeniem mocowań i otworów montażowych. Poza tym, dostępny jest w piętnastu różnych rozmiarach. Wyposażony jest w komplet zamocowań Monclac i zasilany od dołu lub góry. Dostępne dla niego podłączenia to dolne środkowe o rozstawie 50 mm, dolne standardowe o rozstawie zależnym od szerokości grzejnika; możliwe również podłączenie od góry.

Wersja pozioma występuje natomiast w pięciu wariantach (typ 11, typ 21, typ 22, typ 33, typ 44) i ogromnej liczbie dostępnych rozmiarów. Podłączenia możliwe dla tego modelu, to boczne – lewe lub prawe – o rozstawie zależnym od wysokości grzejnika, oraz dolne prawe o rozstawie osi 50 mm.

 

  • Grzejnik Plain Enix - wersja pionowa
  • Grzejnik Plain Enix - detale
  • Grzejnik Plain Enix - wersja pozioma
  • Grzejnik Plain Enix - kratka na grzejniku poziomym
  • Grzejnik Plain Enix - boki grzejnik

 

Więcej informacji: