Grzejniki z płaskim frontem, składającym się z jednej części, nieśmiało wybijają się z ofert dostępnych na rynku, dostrzegane przez tych bardziej uważnych, ale i odważnych klientów. Taka forma ma naprawdę wiele zalet; przede wszystkim, jest niezwykle nowoczesna i luksusowa w swym minimalizmie.

Tego typu grzejniki są również bardzo proste do utrzymania w czystości, co stanowi zasadniczą różnicę w porównaniu do modeli modułowych. Te, które według nas zasługują na szczególną uwagę, znajdują się poniżej.


Relax, to model włoskiej firmy Irsap, występujący w kilku wariantach: Twin Power wyróżnia się możliwością rozłożenia, dodatkowo ułatwiającego czyszczenie oraz posiada sześć wentylatorów wbudowanych od tyłu płyty grzewczej; Relax 15 to prosty model płytowy, dostępny w wersji elektrycznej oraz opcjonalnych kolorach vintage z eleganckiej serii Michelangelo. Relax 48, podobnie jak poprzednik, posiada ukryte podłącze hydrauliczne, przygotowane do instalacji głowicy termostatycznej, a jego prosty, elegancki design uzupełnić można o geometryczny, ozdobny wieszak. Wariant Soft jest natomiast modelem z lekko zaokrąglonymi brzegami - wariacją na jego temat jest model Relax Soft Plus z podwójnym rzędem elementów w płycie grzewczej.


Rodzima marka Terma proponuje za to model Case. Grzejnik ten dostępny jest zarówno w wersji wodnej, elektrycznej, jak wodno – elektrycznej, co z pewnością znacznie ułatwi jego montaż i użytkowanie. Można uzupełnić go o dekoracyjny wieszak Case, który podbije zarówno jego walory estetyczne, jak i praktyczne.


Marka Vasco oferuje natomiast grzejnik Niva. Charakteryzuje się on bardzo wysoką emisją ciepła, pozwalającą na szybkie osiągnięcie docelowej temperatury. Ukrycie mocowań do ściany odciąża jego wygląd. Niva występuje też w wersji Soft, z zaokrąglonymi krawędziami oraz jako model pojedynczy i podwójny, opcjonalnie z wbudowaną wkładką zaworową. Front Nivy Inox wykonany jest z jednego arkusza blachy ze stali nierdzewnej, z możliwym ogromem akcesoriów dodatkowych. Vertiline VG, również marki Vasco, według samego producenta jest „najprostszą wersją pionowego grzejnika dekoracyjnego”. Występuje w kolorze białym RAL9016 oraz szarym M301.


Model Fina marki Zehnder wyposażony jest w innowacyjne, ruchome osłony maskujące, dzięki którym możliwe jest dopasowanie do różnych odległości grzejnika od ściany. Duża powierzchnia grzewcza i łagodne promieniowanie zapewnią natomiast pełen komfort użytkowania, a krótki czas reakcji – szybkie ogrzanie wnętrza.


Ostatnią pozycją jest model Wall marki Radeco. Tak, jak wszystkie grzejniki płytowe, cechuje się surową elegancją i prostotą. Wszelkie elementy montażu ukryte są za frontową częścią grzejnika, a płaska powierzchnia umożliwia naniesienie na nią zdjęcia lub grafiki wybranej przez klienta.