W standardzie grzejniki konwektorowe Vasco sprzedawane są bez kratki, którą należy dokupić. Dostępne są kratki ze szczeblami wykonanymi z aluminium lub z drewna. Na zamówienie możliwe jest także wykonanie kratek ze stali nierdzewnej.

Kratki aluminiowe na konwektory Vasco

Kratki aluminiowe zwijane KZ wykonywane są z anodowanego aluminium a podkładki dystansowe z czarnego tworzywa. Kratki dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych: naturalne aluminium, brąz i jasny brąz. W przypadku zwijanych kratek aluminiowych prześwit pomiędzy elementami wynosi 63% - wartość ta ma wpływ na faktyczną moc grzewczą grzejnika.

W przypadku kratek aluminiowych istnieje możliwość wykonania ich w wersji linearnej – szczeble ułożone są wzdłuż długiej osi grzejnika.

Kratki drewniane do konwektorów Vasco

Szczeble w kratkach wykonywane są z nielakierowanego, wyselekcjonowanego drewna. Dostępne są szczeble wykonane z: dębu, buku i mahoniu. Dystanse pomiędzy szczeblami wykonane są z czarnego tworzywa, w przypadku szczebli bukowych i dębowych dystanse mogą zostać wykonane w jasnym kolorze Ral 1001 – Beige.

Ze względu na naturalny materiał z jakiego wykonane są szczeble mogą się one różnić w odcieniach oraz usłojeniu, drewno jest nielakierowane i wymaga zabezpieczenia w odpowiedni sposób – zależny od indywidualnych wymagań klienta.

W przypadku zwijanych kratek drewnianych prześwit wynosi 60%.

Kratki na konwektory ze stali nierdzewnej

kartki do konwektorów Vasco mogą zostać wykonane również z stali nierdzewnej (AISI 304) oraz ze stali kwasoodpornej (AISI 316). Kartki nierdzewne mogą być wykonane zarówno w wersji zwijanej jak i linearnej, a także jako kratka sztywna połączona na stałe z obramowaniem.

Prześwit w kratce a moc grzejnika

Podawane przez producenta moce grzewcze konwektorów uwzględniają zastosowanie oryginalnych kratek. Stosowanie innych kratek wymaga uwzględnienia współczynnika korekcyjnego przy wyliczaniu mocy. Moc zależna jest od prześwitu w kratkach i wynosi odpowiednio:

Prześwit kratki <60% 50% 40% 30%
 Współczynnik 0,95 0,90 0,85 0,60

 

  • Kolory kratek do konwektorów Vasco
  • Kratki do konwektorów Vasco
  • Kratki do konwektorów Vasco - rysunek
  • Obramowanie Typ F do konwektorów Vasco
  • Obramowanie Typ U do konwektorów Vasco