Jedynym elementem ozdobnym obu modeli Plain Art są subtelne żłobienia w płaskiej płycie czołowej. Ten nieznaczny zabieg sprawił, że bez utracenia jakichkolwiek zalet grzejnika płytowego, wprowadzony został akcent, na którym można zawiesić oko. O jakich zaletach mowa?

Główną i najważniejszą cechą wariantów składających się z jednolitej płaszczyzny jest dziecinna łatwość w utrzymaniu ich w czystości; jedno przetarcie ściereczką wystarczy, by usunąć z niego kurz i zabrudzenia. Kolejną zaletą jest zupełna neutralność – płaska płyta czołowa stanowi świetne tło dla pozostałych elementów ozdobnych wnętrza, i delikatne przetłoczenia zupełnie tego nie uniemożliwiają.

Model Plain Art występuje w dwóch wariantach.

Plain Art poziomy występuje w ogromnej ilości dostępnych rozmiarów oraz pięciu wariantach (typach), różniących się od siebie grubością, rozmieszczeniem mocowań oraz osiąganą mocą. Przyłącza dostępne dla tego modelu to: boczne lewe lub prawe, o rozstawie zależnym od wysokości grzejnika, dolne prawe o rozstawie 50 mm. Grzejnik Plain Art poziomy.

Plain Art Vertical produkowany jest natomiast w piętnastu rozmiarach i czterech wariantach (typ 11, 20, 21, 22); wyposażony jest w komplet mocowań Monclac, zasilany od góry lub dołu.  Podłączenia: dolne środkowe z rozstawem 50 mm, dolne standardowe (rozstaw zależny od szerokości grzejnika). Grzejnik Plain Art Pionowy.

Dane techniczne:

  • maksymalne ciśnienie robocze – 10 bar,
  • dopuszczalna temperatura pracy – 95 °C,
  • wykończenie: fosforowanie oraz lakier poliestrowo – epoksydowy,
  • zastosowanie – do instalacji grzewczych z zamkniętym obiegiem,
  • kolor standardowy – biały RAL 9016.