Doskonale wiadomo, że drabinki łazienkowe większości z nas nie kojarzą się z niczym, czego wcześniej moglibyśmy nie widzieć. Wydają się być obecne w prawie każdym domu, większość z nich pozbawiona jest cech szczególnych, mogących przyciągnąć wzrok, słowem – zwyczajna nuda. Producenci na całe szczęście starają się jednak, by we wciąż powstających projektach nie zabrakło elementów, które pozwolą wyróżnić grzejnik na tle większości. Całkiem banalnym, a jednocześnie estetycznym i dużo wnoszącym rozwiązaniem jest mniej standardowe ułożenie profili grzewczych, na przykład, jak w przypadku modeli, które dziś zaprezentujemy – po jednej stronie kolektorów.


Grzejnik Credo – Half (Kermi)


Model Credo – Half, wyprodukowany przez markę Kermi, to jeden z takich grzejników. Bardzo dużym jego atutem jest możliwość wyboru usytuowania poziomych rur, z lewej lub prawej strony. Mają one przekrój okrągły, są ułożone dość blisko siebie i podzielone na kilka partii, które umożliwiają swobodne i wygodniejsze suszenie ręczników. Pionowe kolektory przykryte są ozdobną osłoną, która na same górze skierowana jest pod kątem prostym w stronę ściany. Ciekawym udogodnieniem jest też możliwość wybrania dwóch oddzielnych kolorów rur i owej osłony. Credo – Half podłączany jest przyłączem dolnym o rozstawie osi 50 mm, usytuowanym w osiach kolektorów (a więc po lewej lub prawej stronie). Jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi aż 10 bar, a dopuszczalna temperatura pracy: 110 stopni Celsjusza.


Grzejnik Roda (Zehnder)


Roda, w porównaniu z modelem poprzednim, jest odrobinę bardziej nowoczesna i „kanciasta”; na solidnych kolektorach (o średnicy równej 38 mm) osadzone zostały płaskie, szerokie profile grzewcze, ułożone nieregularnie (o wymiarach przekroju: 70 mm x 11 mm). Ogromną, niespotykaną zaletą grzejnika jest jednak możliwość odchylania ich od ściany i usytuowania, na przykład, prostopadle do niej. Wmontowany wentylator dodatkowo ogrzewa pomieszczenie. Roda podłączana jest przyłączem jednokolektorowym (z rurką zanurzeniową) ; w zestawie znajduje się odpowiedni zawór. Maksymalne ciśnienie robocze grzejnika wynosi 4,5 bara, dopuszczalna temperatura zaś – 120 stopni Celsjusza.