Grzejniki składające się z modułów to rozwiązanie idealne do każdego wnętrza; uzasadnienie jest dziecinnie proste – dzięki swojej budowie, możliwe będzie dopasowanie ich do naprawdę rozmaitych metraży i zapotrzebowań na ciepło, od tych zupełnie skromnych, po okazałe. Dużym udogodnieniem jest też naprawdę duży wybór producentów i oferowanych przez nich modeli, co umożliwia znalezienie odpowiedniego modelu także pod względem stylistycznym. Dziś przedstawimy Państwu jednak dla grzejniki o zbliżonym, uniwersalnym designie: Kleo (poziom) dwuwarstwowy, zaprojektowany przez markę Zehnder, oraz Sitar 2 (poziom), firmy Irsap.

 

Pierwszy z nich, Kleo w wersji poziomej dwuwarstwowej, zbudowany jest z rur o przekroju okrągłym – pionowych kolektorów, których średnica mierzy 38 mm, oraz profili grzewczych o średnicy równej 20 mm. W standardzie malowany jest proszkowo na kolor biały RAL 9016, jednak dostępny również w każdym innym, dowolnym odcieniu Zehnder. Jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 4 bary, zaś dopuszczalna temperatura pracy – aż 120 stopni Celsjusza. Bardzo satysfakcjonująca jest również ilość podłączeń hydraulicznych, z którymi jest produkowany, między innymi: dolne standardowe, boczne (lewe lub prawe), boczne krzyżowe.

 

Drugi grzejnik, Sitar 2 w wersji poziomej, to projekt znanej i cenionej, włoskiej marki Irsap; tak samo, jak poprzednik, składa się z dwóch warstw profili grzewczych, co zwiększa jego moc cieplną, a wszystkie jego elementy wykonane są ze stali i mają przekrój okrągły: profile – 23 mm, kolektory – 30 mm. Najbardziej popularnym podłączeniem dla tego modelu jest dolne standardowe; jego maksymalne ciśnienie robocze równe jest 8 barom, natomiast dopuszczalna temperatura pracy – 95 stopniom Celsjusza.

 

Należy pamiętać również, że oba przedstawione grzejniki produkowane są w wersji poziomej, możliwej do wkomponowania pod okno lub na poddaszu, dostępne jednak również jako warianty pionowe, a także z inną ilością warstw profili grzewczych, oraz, co najważniejsze, w ogromnej liczbie rozmiarów, z racji budowy modułowej.