Podczas tworzenia nowego grzejnika projektanci coraz częściej próbują nawiązywać do konkretnego stylu, wydarzeń czy epok, co możemy zobaczyć po warstwie wizualnej danego kaloryfera. W przypadku Vintage '50 mam oczywisty ukłon w stronę minionych czasów, gdzie bezapelacyjnie panowały żeliwne modele.

 

Choć ten kaloryfer nawiązuje do odlewanych grzejników to sam wykonany jest z wysokiej jakości stali. Oznacza to, że został przystosowany do dzisiejszych standardów, zachowując stary krój, co pozwoliło połączyć klasykę z nowoczesnością. Podłączenie do instalacji wodnej odbywa się poprzez wejście boczne lub krzyżowe, co pozwala na osiągnięcie jak największej mocy grzewczej.

Grzejnik dekoracyjny Vintage '50
Grzejnik dekoracyjny Vintage '50

 

Kaloryfer został stworzony przez belgijskie przedsiębiorstwo Vasco, który od wielu lat jest obecne na rynku grzewczym, a do tego jest jednym z jego europejskich liderów. Vintage '50 z pewnością przypadnie do gustu fanom retro designu, którzy ostatnio musieli pogodzić się z tym, że większość grzejników tworzona jest w nowoczesnym stylu. Kaloryfer objęty jest gwarancją producenta, która trwa przez dziesięć lat.

 

Kaloryfer ozdobny Vintage '50
Kaloryfer ozdobny Vintage '50