Wyślij zapytanie

Purmo Ventil Compact (Purmo)

Purmo Ventil Compact to klasyczny model, który w Polsce osiągnął bardzo dużą popularność. Bez przesady można stwierdzić, iż jest to synonim grzejnika płytowego. Swoją pozycję zawdzięcza bardzo dobrej jakości wykonania, która zapewnia trwałość produktu, a także dobrych parametrów pracy. Grzejniki z tej serii mają dużą moc, dzięki czemu są w stanie ogrzewać duże pomieszczenia. Najważniejszym elementem Ventil Compact jest podłączenie dolne z lewej lub prawej strony, o rozstawie 50 mm. Należy pamiętać, aby zasilanie znajdowało się od wewnętrznej strony. Mimo tego, podłączenia boczne nadal są możliwe, więc w wyjątkowej sytuacji ma się kilka możliwości przyłączenia do instalacji hydraulicznej.

 

Purmo Ventil Compact można zakupić w jednej z czterech głębokości, a to ma istotny wpływ na ostateczny wygląd wybranego modelu oraz jego moc grzewczą. Podstawowym kolorem jest biały RAL 9016, ale za dopłatą można wybrać barwę z palety specjalnej, co pozwoli na odpowiednie dopasowanie kaloryfera do istniejącej aranżacji.

 

Dane techniczne:

  • Materiał: stal;
  • Dopuszczalne ciśnienie robocze: 10 bar;
  • Maksymalna temperatura pracy: 120°C;
  • Malowanie: kataforeza drugiej generacji (podkładowe), napylanie elektrostatyczne (końcowe);
  • Komplet: grzejnik płytowy, korek 1/2”, odpowietrznik, zawieszenia naścienne, wkładka zaworowa;
  • Gwarancja: 10 lat.

Dodatkową zaletą modelu Purmo Ventil Compact jest fosforowanie cynkowe, co daje dodatkowe zabezpieczenie przed rdzą i korozją. W standardzie dodawane są komplety do mocowań ściennych, na zapytanie możliwy jest montaż wolnostojący (za dopłatą). Wkładka zaworowa w grzejniku ma gwint M30x1,5 i wszystkie głowice z takim przyłączem będą pasować.

Strona 1 z 7