Wyślij zapytanie
Wysokość grzejnika [mm]
Szerokość grzejnika [mm]
Rozstaw podłączeń dolnych [mm]
Moc [W]
Producent
Kategorie
Wyczyść filtry

Dexter (Terma)

Grzejnik Dexter to jeden z flagowych modeli dekoracyjnych grzejników łazienkowych firmy Terma. Standardowo wykonywany w kolorze białym lub Silver Matt, możliwe również wykonanie w pozostałych kolorach z palety barw Terma. Grzejnik Dexter występuje również w wersji chromowanej – Dexter Chrom.

Przyłącza do instalacji możliwe do wykonania w grzejniku Dexter:

  • standardowym podłączeniem jest przyłącze dolne standardowe (SX) o rozstawie zależnym od szerokości grzejnika
  • na zamówienie możliwe jest wykonanie grzejnika z przyłączem dolnym środkowym o rozstawie 50 mm (ZX) oraz dolnym środkowym 50 mm w wersji z grzałką elektryczną po prawej stronie (Z8) lub po lewej stronie (Z1).
  • Grzejnik Dexter może zostać również wykonany w wersji elektrycznej z grzałką zamontowaną po lewej (E1) lub prawej (E8) stronie.

Grzejnik przystosowany jest do pracy w instalacjach o maksymalnej temperaturze 95°C i maksymalnym ciśnieniu roboczym do 0,8 MPa.

Podstawę konstrukcji grzejnika stanowią pionowe kolektory o przekroju trapezowym 40 x 36 mm, a jego poziome elementy grzewcze wykonane są z płaskich profili o przekroju 30 x 10mm. Profile grzewcze grzejnika Dexter wygięte są w lekki łuk nadający mu bardziej przestrzennej formy a ich rozmieszczenie przemyślane zostało w taki sposób aby ułatwić suszenie ręczników na grzejniku.